• Українська
  • English
У БДМУ провели круглий стіл «Майбутнє варто планувати»
У БДМУ провели круглий стіл «Майбутнє варто планувати»

У БДМУ провели круглий стіл «Майбутнє варто планувати»

До Всеукраїнського тижня планування сім’ї

та збереження репродуктивного здоров’я в Україні (10 – 16 травня 2016 року) асистент кафедри акушерства, гінекології та перинатології Маринчина І.М. провела круглий стіл на тему: «Майбутнє варто планувати» зі студентами 5-го курсу 20 групи.

Всесвітня організація охорони здоров’я, формуючи для країн-учасниць задачі на 21 сторіччя, приділила особливу увагу підтримці здоров’я молоді, кращій її підготовці до виконання своїх обов’язків. 

Планування сім’ї – це система медико-психологічних, інформаційних і соціальних заходів, спрямованих на профілактику небажаної вагітності, хвороб, що передаються статевим шляхом і ВІЛ-інфекції, кінцевою метою яких є збереження репродуктивного і сексуального здоров’я населення.

Для досягнення цього молода людина повинна знати основи здорового способу життя, опанувати культуру планування сім’ї, статевих відносин. Частота вагітності у дівчаток-підлітків повинна знизитися до мінімуму. В результаті планомірної роботи з молоддю кількість медичних абортів в Україні постійно скорочується: за п’ять останніх років – майже на чверть. Знижується також питома вага абортів у дівчаток-підлітків.

Ранній початок статевого життя, погана поінформованість про методи контрацепції і про захворювання, які передаються статевим шляхом (ЗПСШ), збільшують ризик настання небажаної вагітності, призводять до зростання у дівчаток-підлітків і молодих жінок штучних абортів або пологів і ЗПСШ.

Відповідальність за планування сім’ї лягає на обох майбутніх батьків. Дуже важливо знати методи запобігання небажаної вагітності. Це допоможе уникнути аборту – шкідливої та небезпечної для здоров’я жінки операції.

Оптимальний вік для народження дітей 18-35 років. Інтервали між пологами мають бути не менше двох років, це дозволяє жінці відновити сили для майбутніх пологів, зберегти своє здоров’я та здоров’я майбутніх дітей.

На початку двадцятого століття про обмеження народжуваності ніхто і не чув, а всякі протизаплідні засоби були офіційно поза законом. Тільки в середині минулого століття в суспільстві вголос заговорили про використання контрацептивів, в тому числі в шлюбі. Способи контрацепції навіть нині оповиті міфами і неясностями, оскільки багато людей соромляться говорити про це з лікарями і воліють черпати інформацію з інтернету, газет, телебачення, від рідних і друзів. У той час питання захисту від небажаної вагітності виникають в кожній парі, і найменша помилка може призвести до появи дитини або неприємних наслідків у вигляді аборту. 

Безсумнівно, ідеального засобу контрацепції не існує. Не існує також і універсального методу для всіх жінок, оскільки на протязі репродуктивного періоду доводиться застосовувати різні засоби в залежності від віку, репродуктивних планів пари, відношення до контрацепції статевих партнерів, наявності гінекологічних та соматичних захворювань.

Сучасна медицина пропонує різноманітні методи запобігання небажаної вагітності. Види та засоби контрацепції відрізняються один від одного дією на організм, ефективністю та зручністю застосування, при правильному використанні кожного методу реальна ефективність засобів контрацепції на практиці 98-99%. 

ПРИВАТБАНК

Отримувач платежу
Мельничук Олександр Миколайович
Картка
4731 1856 3202 3484
IBAN:
UA593052990262086400936203888
Рахунок отримувача:
262086400936203888
Приват24 – https://www.privat24.ua/send/a1v11

МОНОБАНК

🔗Посилання на банку
https://send.monobank.ua/jar/7xFpdiBGs
💳Номер картки банки
5375 4112 0409 0778

Корисно знати