Спасибі вам, донори !!!

Плідна співпраця між Буковинським державним медичним університетом та  Чернівецьким обласним центром служби крові – це вже добра традиція, наші студенти та співробітники є донорами впродовж багатьох років, а ще активнішими стали під час війни.  Студенти фахового коледжу БДМУ, спеціальності «Медсестринство», відвідали центр, ознайомились з медичною документацією (електронною базою) центру, структурою закладу, з медичним персоналом, які є випускниками Буковинського державного медичного університету, а також познайомились особисто з донорами Чернівецького обласного центру служби крові.

Спасибі Вам донори!

Студенти та викладачі кафедри медичної біології та генетики доценти Мар’яна КРИВЧАНСЬКА, Володимир ВОЛОШИН надзвичайно вражені професійним колективом закладу, щиро завдячуючи генеральній директорці Чернівецького обласного центру служби крові Анжеліці КАЛАНЧІ, яка завжди люб’язно розповідає нашим студентам історію закладу, специфіку його роботи, проводить щоденну інформаційно-просвітницьку роботу.

Бути донором – корисно для здоров’я!

IMG-7706
IMG-7712
IMG-7714
IMG-7716
IMG-7724
IMG-7725
IMG-7727
IMG-7730
IMG-7731
IMG-7732
IMG-7736
IMG-7747

У донорів суттєво менший ризик серцево-судинних хвороб. За даними Американської Медичної Асоціації, люди середнього віку, які щопівроку здавали кров, мали менше інфарктів та інсультів. Масштабне дослідження фінських донорів показало, що здача крові хоча б раз на рік знизила ризик хвороб серця на 88%.

Крім цього, в донорів кращий баланс холестерину і нижчий його загальний рівень, а отже – менші ризики серцево-судинних хвороб.

У донорів крові менші ризики захворіти на рак легенів, прямої кишки, шлунку та гортані. Причина нижчих шансів онкологічних хвороб не лише в тому, що донори це, зазвичай, здорові люди, які стежать за здоров’ям, і тому мають менші ризики. Можлива причина – зниження рівня неорганічного заліза, шкідливого для здоров’я.

Донорство зменшує ризик гемахроматозу – хвороби, коли іони заліза накопичуються в печінці та інших органах. Симптоми гемахроматозу перекриваються із проявами інших хвороб, і їх важко розпізнати та вжити заходів. Донори просто втрачають зайве залізо і знижують ризик.

У донорів менше проявів запалення та вищий так званий антиоксидантний статус, тобто вони краще знешкоджують вільні радикали.

Донору проводять безкоштовні аналізи на гемоглобін, ВІЛ, гепатити В та С і сифіліс. Ці аналізи слід регулярно робити всім.

ЗДАЙ КРОВ – ВРЯТУЙ ЖИТТЯ !!!