Білоус В.І.

Швець В.І.
Шинкура В.М.
Яковичук Н.Д.

Викладачі БДМУ вчили школярів надавати домедичну допомогу

Четвер, 07 вересня 2017 16:05

6 вересня викладачі ВДНЗ України «Буковинський державний медичний університет» провели майстер-клас з надання домедичної допомоги для школярів Чернівецької ЗОШ №11.

Учні прослухали лекцію про основи та послідовність надання долікарської допомоги, про види кровотеч і способи їх зупинення.

Після лекції під керівництвом асистента кафедри фтизіатрії та пульмонології Інги Єременчук та асистента кафедри внутрішньої медицини, клінічної фармакології та професійних хвороб Віталія Смандича школярі відпрацьовували практичні навички надання першої долікарської допомоги на манекені – вони вчилися робити серцево-легеневу реанімацію, зупиняти кровотечі.

«Це вже традиційна форма співпраці університету зі школою, таких акцій проведено багато. Практикуємо подібні майстер-класи як у Чернівцях, так і в області. Учням дуже подобається – кожен з присутніх має нагоду попрактикуватися на манекені, перевірити чи роблять все правильно під наглядом лікарів, задати запитання. Ми намагаємося навчити учнів не губитися у критичних ситуаціях та вміти правильно надавати допомогу до приїзду лікарів. Дану акцію ми зорганізували до Всесвітнього дня першої долікарської допомоги», – розповідає організатор акції професор Алла Борисюк, помічник ректора з іміджевої політики.