Студенти БДМУ відвідали свято «Від Різдва Христового до Йордану»

21 січня у Чернівецькому обласному музеї народної архітектури та побуту відбулося ХІ обласне театралізоване фольклорно-етнографічне свято виконавців традиційних зимових звичаїв та обрядів «Від Різдва Христового до Йордану».

Мистецький захід проводився з метою збереження багатовікової спадщини традицій зимових календарних свят Буковинського краю, джерел автентичного фольклору у колядках, щедрівках, маланкових дійствах, йорданських піснях, народному музикуванні, танцях, костюмах, етнографічній атрибутиці, народних ремеслах. Захід також покликаний привернути увагу буковинської громади та гостей краю, насамперед, молоді до збереження, розвитку та популяризації традиційної культури.

На традиційне Буковинське свято завітали студенти 41 групи 5 курсу медичного факультету № 3 разом зі своїми кураторами. Вони захоплено і з цікавістю познайомились з побутом буковинців, представленим у відкритих з нагоди свята хатах, які зібрані у музеї з різних районів Буковини; насолоджувались фольклорним дійством з колядок, танців, маланкування та вертепного дійства. Студенти також скуштували страви традиційної української кухні.

У фольклорно-етнографічному святі взяли участь 25 художніх аматорських колективів з усіх районів області та м. Чернівців, а також професійні колективи, зокрема Заслужений академічний Буковинський ансамбль пісні і танцю ім. А. Кушніренка Чернівецької обласної філармонії ім. Д. Гнатюка, колядники Чернівецького академічного обласного українського музично-драматичного театру ім. О. Кобилянської, а також Чернівецький міський народний театр-студія «Гердан».