Студенти БДМУ відвідали концерт індійської класичної музики

У Чернівецькій обласній філармонії 19 жовтня відбувся концерт індійської класичної музики, присвячений святкуванню 25 років встановлення дипломатичних відносин між Індією та Україною та 70-ій річниці Незалежності Індії. Святковий концерт «Музика заради Миру та Єдності» відвідали викладачі та студенти Буковинського державного медичного університету.

Індійська спільнота БДМУ щиро вдячна

Пандіт Кешаб Канті Чоудхарі : виконавець гри на Табла

Пандіт Суніл Кант Саксена: виконавець гри на Сітар

Пандіт Мукеш Шарма: виконавець гри на Сарод

Пандіт Інду Пракаш Тріведі: вокаліст

Індійська музика має безперервну традицію більш ніж 5000 років. Виконання гри на барабанах розвинулося в окрему форму образотворчого мистецтва – прекрасна мова експресивних складів та ударів.

Табла є одним із одним із найбільш відомих та універсальних серед ударних інструментів., індійська барабану. Табла всесвітньо до музика.

Мелодія, яка називається «рага», виконується за допомогою двох струнних інструментів характерних для Північної Індії, що мають має назву Сітар та Сарод, також в акомпанементі вокалу.

Музика або рага починається у повільним темпі та поступово переходить до швидкого виконання, що також виконуються під акомпанемент барабану Табла. Виконавець гри на Табла приєднуться у ритмі зі своїм інструментом та сольно виконає кілька композицій, які естетично доповнені різноманітними структурами. Найцікавіша частина концерту це взаємодія між мелодійними інструментами та Табла, демонструючи таким чином ритмічну єдність, ритмічну структуру та складність, так звану «лаякарі» за допомогою різноманітних композицій, які доповняться прекрасним кульмінаційним виконанням усіх музикантів разом. Після чого буде легкий приємний класичний спів в акомпанементі таких інструментів, як Сітар, Сарод та Табла.

Вважається, що індійська музика має приблизно 300 рага-мелодій та 300 ритмічних циклів або тала. Сьогодні під час концерту, музиканти презентують різноманітні композиції рага-мелодій за допомогою різних ритмів на 16 ударів, 12 ударів, 10 ударів, 7 ударів, 8 та 6 ударів, тощо.