20 червня

Масікевич Ю.Г.
Федірчик М.С.

П'ятниця, 23 листопада 2018 14:17

22 листопада в приміщенні Палацу «Академічний» кафедрою сімейної медицини ВДНЗ України «Буковинський державний медичний університет» (БДМУ) сумісно з Департаментом охорони здоров’я Чернівецької ОДА проведено регіональну науково-практичну конференцію «Міждисциплінарний пацієнт-орієнтований підхід у наданні допомоги сімейним лікарем. Перші результати медичної реформи первинної ланки у Чернівецькій області» в рамках спільного засідання ГО «Чернівецька обласна асоціація сімейних лікарів» та переривчастих курсів сімейних лікарів.

Розпочалася конференція з інформації щодо стану реформування первинної ланки в Чернівецькій області, яку навела Альона Чайковська, головний спеціаліст відділу реформ медицини управління реформ медицини та кадрової політики Департаменту охорони здоров’я Чернівецької обласної державної адміністрації.

Про симптоматичне лікування ГРЗ у дітей та дорослих відповідно до діючих протоколів надання первинної медичної допомоги розповіла Таміла Сорокман, професор кафедри педіатрії та медичної генетики БДМУ, д.мед.н., професор.

У доповіді Олега Чорного, к.мед.н., хірурга-онколога відділення абдомінальної хірургії Чернівецького обласного онкологічного диспансеру, головного експерта по онкології Чернівецького міського управління охорони здоров’я висвітлено питання росту занедбаних візуальних форм раку та ролі сімейного лікаря у вирішенні цієї проблеми.

Про моделі надання первинної медичної допомоги з фокусом на лікаря-ФОП йшлося у доповіді Наталії Гусак, голови ГО «Пацієнти Буковини».

Затребуваною серед лікарів виявилась інформація Оксани Петринич, доцента кафедри сімейної медицини БДМУ, к.мед.н., доцента щодо плану реформування медичної галузі у 2019 році.

Медикаментозна корекція кислото-залежних захворювань в гастроентерології  була висвітлена Тамарою Христич, професором кафедри валеології Чернівецького національного університету імені Юрія Федьковича, д.мед.н., професором.