ХV Конгрес Світової Федерації Українських Лікарських Товариств

У Буковинському державному медичному університеті 16-18 жовтня відбулися ХV Конгрес Світової Федерації Українських Лікарських Товариств та урочисті збори з нагоди 70-річчя БДМУ.

ХV Конгрес СФУЛТ включено до заходів, передбачених «Державною програмою співпраці із закордонними українцями на період до 2015 року» та до «Реєстру з’їздів, конгресів, симпозіумів та науково-практичних конференцій, які проводитимуться у 2014 році», затвердженого МОЗ України та АМН України (Конгреси: №13).

У роботі Конгресу взяли участь близько 400 науковців та лікарів не тільки з України, а й з усього світу.

Під час пленарних і секційних засідань учасники обговорили низку питань, пов’язаних з організацією та управлінням системою охорони здоров’я в Україні на новому етапі, лікарським самоврядуванням, реформуванням системи охорони здоров’я в Україні: досвід і оцінка пілотних проектів, інноваційними технологіями у вищій медичній освіті, історією медицини: 70?річчя Буковинського державного медичного університету та 30?річчя Першого Конгресу СФУЛТ, новим у сучасній медицині: діагностиці, лікуванні, профілактиці, організації охорони здоров’я та медичної допомоги в різних галузях.

На завершальному засіданні було підбито підсумки роботи ХV Конгресу СФУЛТ та прийнято відповідні резолюції.

За результатами було опубліковано матеріали ХV Конгресу СФУЛТ у Науково-практичному часописі ВУЛТ Українські Медичні Вісті.

Про вагомість та значущість Конгресу для медичної спільноти промовисто свідчать представницький рівень учасників, широке коло питань, які були винесені на обговорення, науковий рівень доповідей та актуальність дискусій.

За оцінками учасників та зарубіжних гостей, Конгрес дав нові ідеї та імпульс для професійного вдосконалення, сприяв поглибленню та зміцненню співробітництва лікарських товариств.