21 січня

Усата Г.М.

Міжнародний день інвалідів

Вівторок, 07 грудня 2010 00:00

Генеральна Асамблея ООН у 1998 році проголосила 3 грудня «Міжнародним днем інвалідів». Але пам’ятати цей день потрібно не лише 3 грудня, а впродовж всього року. Переймаючись буденними проблемами, не забуваймо, що поруч з нами живуть інваліди, які потребують повсякденної нашої допомоги та уваги.

До Міжнародного дня інвалідів з ініціативи члена Координаційної ради з гуманітарних питань та виховання, доцента кафедри патоморфології та судової медицини Заволович Аліни Йосипівни та куратора 16 групи доцента Ванчуляка Олега Ярославовича студентами 4-го курсу (12 гр., 13 гр., 16 гр., медичний факультет №1), Студентською радою університету було зібрано кошти (1769 гривень) та закуплено продукти харчування для пацієнтів з психічними відхиленнями і вадами фізичного розвитку (Магалянський психоневрологічний дитячий будинок-інтернат, Новоселицький р-н., Чернівецька обл., в якому проживає 70 пацієнтів віком від 6 до 35 років з психічними відхиленнями і вадами фізичного розвитку).

При в’їзді викладачів та студентів чекав директор закладу Зайдел Михайло Іванович, який провів екскурсію по території. Діти настільки зраділи приїзду гостей, що навіть почали співати та розповідати вірші, із задоволенням позували перед фотокамерою і висловили побажання побачити своїх благодійників. Кожен з пацієнтів отримав від студентів пакунки з фруктами, печивом, цукерками і соком.

Ще одну благодійну акцію з нагоди Міжнародного дня інвалідів з ініціативи зав. кафедри медичної біології, генетики та фармацевтичної ботаніки проф. Пішака Василя Павловича, кураторів груп 1-го курсу стоматологічного факультету проф. Булика Романа Євгеновича, ас. Шумко Наталії Миколаївни, ас. Кривчанської Маряни Іванівни проведено зі студентами у спеціалізованому дошкільному навчальному закладі №31 міста Чернівці, де перебуває 34 дитини з різними вадами розвитку, яких виховують чуйні, добрі, милосердні люди.

Метою відвідування стало спрямування уваги студентів-медиків до проблем інвалідів, захисту їх гідності, прав і добробуту, привернення уваги суспільства до переваг, які воно отримує від участі інвалідів у політичному, суспільному, економічному та культурному житті країни.

Прочитано 531 разів Останнє редагування Понеділок, 24 грудня 2012 11:31