В БДМУ відзначено 815 річницю від Дня народження Данила Галицького

З нагоди 815-річниці від Дня народження Данила Галицького співробітниками кафедри суспільних наук та українознавства разом зі студентами коледжу БДМУ було проведено низку заходів.

7 жовтня старший викладач Лідія Потапова прочитала міні-лекцію «Розквіт Галицько-Волинської держави – за князювання Данила Галицького» студентам ІІ курсу коледжу БДМУ (спеціальність «Фармація» та «Сестринська справа»).

З цікавою доповіддю перед студентами виступив професор Володимир Качкан, завідувач кафедри українознавства та філософії Івано-Франківського національного медичного університету.

У заходах взяли участь завідувач кафедри, професор Антоній Мойсей та викладач Антоніна Аністратенко.

Данило Галицький

ХІІІ ст. в Україні пов’язане з ім’ям Данила Галицького – засновника Галицько-Волинської держави. Це друга велика держава на українській землі, збудована українськими руками, яка зуміла об’єднати біля себе більшу частину української етнографічної території свого часу.

Політична діяльність князя Данила припала на часи величезних катаклізмів, докорінних змін геополітичної ситуації на Європейському континенті. За часів його князювання, Галицько-Волинська держава стала на шлях прогресивного економічного розвитку, мала державний адміністративний апарат, вела активну дипломатію, вводячи Україну до кола європейських держав.

Данило Галицький був непересічною особистістю, впливовим політиком, вправним полководцем та організатором державного життя.