Науковці БДМУ взяли участь в міжрегіональному семінарі «Інтегроване ведення хвороб дитячого віку»

Впродовж 31 жовтня – 1 листопада 2016 у Львові за ініціативи ВООЗ, Європейського регіонального Бюро ВООЗ в Україні, ЮНІСЕФ та сприяння Міністерства охорони здоровся України, Національної Академії Медичних наук України відбувся семінар «Інтегроване ведення хвороб дитячого віку» (ІВХДВ).

Буковину представляли науковці із ВДНЗ України «Буковинський державний медичний університет» – завідувач кафедри сімейної медицини, професор Лариса Сидорчук, доцент кафедри сімейної медицини Лариса Мельничук, а також представники Департаменту охорони здоров’я Чернівецької ОДА: заступник директора ДОЗ ЧОДА – начальник управління організації та розвитку лікувально-профілактичної допомоги населенню Марія Поліщук, заступник начальника управління ДОЗ – начальник відділу організації лікувально-профілактичної роботи та охорони здоров’я дітей і матерів управління організації та розвитку лікувально-профілактичної допомоги населенню Любов Крикливець, головний позаштатний фахівець ДОЗ з питань медсестринства Віоріка Рошка та головний позаштатний педіатр ДОЗ Оксана Знак.

У семінарі взяли участь фахівці напрямків педіатрія та сімейна медицина з Івано-Франківської, Волинської, Тернопільської, Рівненської, Львівської і Чернівецької областей. В активних дискусіях обговорена стратегія ВООЗ/ЮНІСЕФ щодо ознак загроз безпеки життю дітей перших п’яти років, їх наступне ведення.

Запропонована покрокова програма організації впровадження, навчання медичних працівників і моніторингу ІВХДВ у кожній представленій області відповідно до наказу МОЗ України №438 від 12.05.2016 р. «Про затвердження та впровадження медико-технологічних документів зі стандартизації ІВХДВ».

Проведено тренінги використання навчальної програми ІКАТ: можливості, клінічне визначення і класифікації загроз, лікування із наступним спостереженням. Обговорено шляхи реалізації Наказу щодо програми ІВХДВ у групах по областях із наступною презентацією, детальним аналізом та загальним обговоренням. Окреслено шляхи реалізації ІВХДВ на місцях.