• Українська
  • English
Прокинувся вранці, умився… прибери свою планету
умився… прибери свою планету

Прокинувся вранці, умився… прибери свою планету

ДО ВСЕСВІТНЬОГО ДНЯ ЗЕМЛІ. Увесь світ 22 березня відзначає день Землі, а 23 – Годину Землі.

Природа щедра і дарує нам свої багатства, не вимагаючи дивідендів. Однак, мав рацію німецький філософ Вальт Шуберт, який вважав, що “…не можна безкарно заглядати в майстерню природи і красти у неї патенти: пізнання природи множить також і сили руйнації”. З кожним роком збільшується різноманіття засобів, які створила людина і якими вона руйнує довкілля: отрутохімікати і побутова хімія, важкі метали та пластмаси, радіоактивні та промислові відходи, біологічна і хімічна зброя…

За даними ВООЗ різні прояви алергії мають місце у 35% населення планети, при цьому в регіонах із техногенним навантаженням захворюваність у 3 рази вища. В організмі сучасної людини можна виявити понад 500 потенційно отруйних речовин, яких не існувало до 1920 року. Ми живемо в епоху, коли деякі ліки небезпечніші самих хвороб, а хвороби є адекватною реакцією організму на наш нездоровий спосіб життя, негативні думки та споживацьке ставлення до природи.

Нині є очевидним, що науково-технічний прогрес значно випереджає розвиток моральних та духовних якостей і, як не прикро, мобільні телефони та комп’ютери стають все тоншими та розумнішими, а люди – навпаки. Наш геніальний співвітчизник В.І. Вернадський у свій час стверджував, що “жоден вид не може існувати у створених ним відходах”, однак вид Ноmosapiens з впертою затятістю протягом останніх 100 років намагається довести: а ось ми – можемо! На кожного мешканця України припадає більше150 кгтоксичних речовин, що забруднюють атмосферне повітря, майже100 м2стічних вод, біля 750 тонн вже накопичених твердих відходів.

Отже, в знак турботи про спільний Дім, в якому ми живемо, хоч раз на рік вимкнемо на годину електроприлади, висадимо клумбу чи деревце, приберемо сміття біля будинку, відмовимося від використання автомобіля…

Настав період, коли збереження життя на Планеті залежить від здатності людей усвідомити одну з актуальних проблем сучасності – екологічну і знайти шляхи її розв’язання. Останнім часом, розвитку екологічної культури надається особливе значення, адже одними з головних причин невиконання ухвал міжнародних екологічних форумів, угод і конвенцій з охорони природи є саме низька екологічна культура більшості населення планети, низький рівень екологічної освіти і свідомості.

Міжнародні природоохоронні організації тривалий час намагаються донести до свідомості суспільства думку про те, що без вживання негайних заходів можуть розпочатися незворотні екологічно небезпечні процеси з важкопрогнозованими наслідками для навколишнього середовища і людини. Щороку, навесні, у різних куточках світу двічі святкують День Землі. 20 або 21 березня, у день весняного рівнодення, коли пробуджується від зимового сну природа, більш ніж у 20-ти країнах світу лунають Дзвони Миру, які закликають людей берегти мир і життя на Планеті.

Продемонструймо власним прикладом бережне ставлення до матінки Землі і запам’ятаймо девіз усесвітньо відомої організації Грінпіс: “Ми не отримали Землю в спадок від батьків, ми взяли її в борг у наших нащадків”.

У 2009 році Генеральною асамблеєю ООН 22 квітня проголошено Міжнародним днем Матері-Землі (резолюція № А/RES/63/278). У ці дні відбуваються різні природоохоронні акції: проведення тематичних конференцій, організація виставок, прибирання територій, висаджування дерев.

Відзначення Години Землі вперше було започатковано у 2007 в Австралії Всесвітнім фондом природи (WWF). У 2012 році до нього залучилося більше 7000 міст у 152 країнах світу. У цей день закликають установи, організації та приватних осіб на 1 годину виключити світло та прилади, що не є життєво необхідними, підтримавши цим глобальну ініціативу по боротьбі зі змінами клімату та забрудненням довкілля. Година Землі офіційно відзначається в останню суботу березня і цього року відбудеться у суботу, 23 березня з 20.30 до 21.30.

Отже, в знак турботи про спільний Дім, в якому ми живемо, хоч раз на рік вимкнемо на годину електроприлади, висадимо клумбу чи деревце, приберемо сміття біля будинку, відмовимося від використання автомобіля… Продемонструймо власним прикладом бережне ставлення до матінки Землі і запам’ятаймо девіз усесвітньо відомої організації Грінпіс: “Ми не отримали Землю в спадок від батьків, ми взяли її в борг у наших нащадків”.

Матеріал підготувала: Оксана Кушнір, старший викладач кафедри гігієни та екології

ПРИВАТБАНК

Отримувач платежу
Мельничук Олександр Миколайович
Картка
4731 1856 3202 3484
IBAN:
UA593052990262086400936203888
Рахунок отримувача:
262086400936203888
Приват24 – https://www.privat24.ua/send/a1v11

МОНОБАНК

🔗Посилання на банку
https://send.monobank.ua/jar/7xFpdiBGs
💳Номер картки банки
5375 4112 0409 0778

Корисно знати