Приєднуйся

БДМУ в FacebookБДМУ на TwitterБДМУ на YouTube Пдписатись на Новини

Дні народження

10 січня
Колесник І.І.
Міцкевич-Гризюк А.С.
Фрунза М.О.

11 січня
Візниця Н.М.
Митринюк Т.І.

12 січня
Котик Т.І.
Морар І.К.
Тучапський С.В.
Хитик Т.І.

13 січня
Черновська Н.В.

14 січня
Киселиця В.М.
Ринжук В.Є.
Ткачук С.С.
Тунек В.І.

15 січня
Гловацька А.І.

16 січня
Ілащук Є.В.
Куріцина С.А.
Равлюк Л.А.
Сорохан О.Я.

17 січня
Андрієць В.Л.
Олійник О.Д.
Паліброда Н.М.
Шпіньова О.М.

18 січня
Паліс О.О.
Цуркан С.В.

19 січня
Боднар Г.Б.
Колоскова О.К.
Сапунков О.Д.
Швець О.М.
Шмигельська С.Т.

20 січня
Рудницький Р.І.
Сушинська Л.В.

21 січня
Бліндер О.О.
Григорець Д.К.
Кодіца Ж.А.
Козарійчук Н.Я.
Ніцу А.І.
Петринич Г.Й.
Ткач А.В.

22 січня
Дячук В.В.
Зелінська Н.В.
Сандуляк О.В.

23 січня
Бачук-Понич Н.В.
Бойчук М.Г.
Кривецький І.В.
Кучук О.П.
Постнікова Л.В.
Ринжук Л.В.

24 січня
Гараздюк О.І.
Кравчук П.П.
Сторожук М.В.

25 січня
Зав'янський Л.Ю.
Рудан І.В.
Шорікова Д.В.

День винахідника й раціоналізатора

П'ятниця, 17 вересня 2010 00:00

Щорічно, у третю суботу вересня в Україні відзначають День винахідника й раціоналізатора.

Одним з найважливіших напрямів державної політики у сфері інтелектуальної власності є ефективне використання досягнень творчих людей – учених, винахідників, новаторів – особистостей, здатних генерувати нові  ідеї та втілювати їх в реальні технології, нову продукцію. День винахідника й раціоналізатора поєднує людей різних професій і спеціальностей, але всі вони обов'язково наділені креативним мисленням, відчуттям нового, умінням розширити межі буденного.У БДМУ створені сприятливі умови для науковців-винахідників щодо використання нових ідей та досягнень, спрямованих на створення конкурентоспроможної продукції в усіх сферах життєдіяльності. В університеті вироблена струнка система підготовки фахівців, що включає обов'язкове залучення майбутніх фахівців в галузі медицини та фармації  до науково-дослідної роботи з першого курсу. За шість років студент проходить всі етапи класичних наукових досліджень: підготовка літературного огляду, виконання патентно-інформаційних досліджень, експериментальні та клінічні дослідження тощо.  

Потужний науковий потенціал винахідників БДМУ сформував інтелектуальний капітал нашого університету. З 1992 по 2006 роки співробітниками нашого університету було отримано більше 1200 охоронних документів виданих як на території України так і за її межами.

Розвитку винахідництва та раціоналізаторства сприяло створення 1 вересня 2002 року у Буковинському державному медичному університеті  сектору інноваційного розвитку, який очолює та координує інноваційну діяльність та сприяє високоефективній науково-дослідній роботі, інноваційному розвитку, отриманню конкурентоспроможної наукової продукції.

Кількість винахідників та раціоналізаторів невпинно зростає і станом на 2010 рік в БДМУ їх зареєстровано більше 400.

Завдяки винахідницькій діяльності Буковинський державний медичний університет займає високі позиції серед вищих медичних навчальних закладів України.  У 2005 - 2007 роках співробітниками було отримано 143 патенти та 263 раціоналізаторські пропозиції. Починаючи з 2008 року спостерігається позитивна динаміка у кількості отриманих охоронних документів: у 2008 - 68 патентів на корисну модель та 100 рацпропозицій, у 2009 році – 73 та 89 відповідно. За вісім місяців поточного року університетом отримано 32 патенти, 5 позитивних рішень, подано заявки на 29 патентів, отримано 88 рацпропозицій.

Найбільш активно займаються в цьому напрямку: кафедри анатомії людини; анатомії, топографічної анатомії та оперативної хірургії; біологічної фізики та медичної інформатики, внутрішньої медицини; клінічної фармакології та професійних хвороб; онкології та радіології; педіатрії та дитячих інфекційних хвороб тощо.

Щирі вітання науковцям, новаторам, ентузіастам та побажання міцного здоров’я, оптимізму, творчого натхнення і нових звершень.

Прочитано 830 разів