Приєднуйся

БДМУ в FacebookБДМУ на TwitterБДМУ на YouTube Пдписатись на Новини

Дні народження

11 березня
Антонюк О.П.
Боднар Б.М.
Війчук М.М.
Гулей Л.О.
Зорій Н.І.
Лаврів Л.П.
Савіцький В.В.

12 березня
Головко Д.В.
Голяр О.І.
Салваноглу М.М.

13 березня
Остапчук М.І.

14 березня
Вітковський О.О.
Гаращук І.І.
Плешко В.В.
Смоленцева А.Г.

15 березня
Бессараб М.Ю.
Кицюк Ю.Р.
Скрипник Н.І.
Скулеба В.Д.

16 березня
Іфтодій А.Г.
Бакун О.В.
Марчук І.С.
Семисюк А.М.
Сем’янів І.О.

17 березня
Бойчук Т.М.
Козак Н.В.
Турубарова-Леунова Н.А.

18 березня
Геруш О.В.
Подтикалова Т.В.

19 березня
Бродовський С.П.
Зорій А.А.
Кривецький В.В.
Олар О.І.
Паньків І.В.
Семенюк Ф.І.

20 березня
Оліник О.Ю.

21 березня
Віцелару Л.К.
Ядуков В.В.

22 березня
Коржан О.П.
Ревуцька І.В.

23 березня
Ровінський О.О.
Томаш Л.М.

24 березня
Амеліна Т.М.
Білава Ю.М.
Калуцька Н.І.
Попова І.С.
Соломатіна Н.Р.

25 березня
Дудка І.В.
Кметь Т.І.
Мельник М.С.

26 березня
Дорошко В.А.
Окрепка Г.М.
Паламар А.О.
Стахова Т.С.

Міжнародний день запобігання уродженим вадам розвитку

Понеділок, 12 березня 2018 16:46

За статистикою, біля 90% українських жінок вживають алкоголь, причому одна третина з них зловживає спиртним.

 

Алкоголь є тератогеном – токсичною речовиною, який вражає плід. До числа тих, хто зловживає відносяться також і ті, хто свідомо хоче народити дитину або завагітніти, а також жінки, які готові залишити дитину у випадку вагітності. Безпечне відношення до споживання алкогольних напоїв загрожує розвитком у дітей, які виношуються такими матерями, різноманітних відхилень. Одним з найбільш важких вважається фетальний алкогольний синдром порушень (ФАСП).

Саме цій проблемі був присвячений Круглий стіл зі студентами V-го курсу медичного факультету, проведений у рамках відзначення Міжнародного дня запобігання уродженим вадам розвитку.

ФАСП – відхилення в психофізичному розвитку дитини, причиною яких є вживання жінкою алкоголю до та під час вагітності. Доц. Ластівка Ірина відмітила, що цей синдром є достатньо поширеним в популяції, а найбільш ефективним способом боротьби з цією проблемою є профілактика. ФАС можна попередити на 100%, якщо під час вагітності відмовитися від алкоголю.

За 1999-2016 р. Програмою запобігання вродженим вадам розвитку ОМНІ-мережа, а у 2003-2016 рр. у співпраці із CIFASD (Спільна ініціатива з Дослідження Фетального Алкогольного Спектру Порушень) в Україні проведено низку освітніх заходів для медичних працівників, психологів та широкого загалу з питань діагностики, раннього втручання і запобігання ФАСП. Свої знання і досвід українським фахівцям передали видатні вчені зі США – проф. В.Вертелецький, К.Чамьерс, К.Джонс та ін., які зробили значний внесок у дослідження ФАСП в Україні. Особливий інтерес до цих досліджень пов`язаний із тим, що своєчасне розпізнавання порушень розвитку, спричинених пренатальним впливом алкоголю, сприяє, зокрема, застосуванню спеціальних навчальних програм, які дають шанс дитині досягти кращих результатів у поведінці та розвитку.

Ластівка Ірина ознайомила студентів із основними положеннями про ФАСП (визначення; пренатальний вплив алкоголю та нейророзвиток) та можливостями забезпечити освітні проблеми дитини, які викладені у посібнику для батьків, опікунів та фахівців (вчителів, психологів та лікарів).

Прочитано 421 разів