9 січня

Професор БДМУ провела майстер-клас для сімейних лікарів

П'ятниця, 02 листопада 2018 08:11
Професор БДМУ провела майстер-клас для сімейних лікарів

Важливим питанням у підготовці сімейного лікаря є своєчасні діагностика та лікування ЛОР-патології.

Близько 30% пацієнтів, які звертаються до сімейного лікаря, мають гострі та/чи хронічні риніти, тонзиліти, ларингіти, отити тощо. Більшість цих хворих можна успішно лікувати на амбулаторному рівні.

24 жовтня 2018 року в КНП ЦПМСД «Садгора» відбувся майстер-клас з отоскопії для сімейних лікарів, організований кафедрою сімейної медицини за участю д.мед.н., професора кафедри дитячої хірургії та отоларингології Левицької Світлани Анатоліївни. На майстер-класі сімейні лікарі ознайомилися із сучасними принципами діагностики найактуальнішої ЛОР-патології, диференційною діагностикою захворювань вуха за даними отоскопії, показанням до направлення пацієнтів на консультацію до спеціаліста («маршрут пацієнта»), вирішували ситуаційні задачі. Після закінчення теоретичної частини сімейні лікарі під наглядом викладача-тренера опановували методику отоскопію один на одному (при цьому кожен сімейний лікар використовував портативний отоофтальмоскоп «КaWe» своєї амбулаторії).

Під час заходу д.мед.н., професором Левицькою Світланою Анатоліївною було проконсультовано 4 хворих (2 дорослих та 2 дітей) з патологією ЛОР-органів.

Проведення даного майстер-класу отримало схвальні відгуки серед сімейних лікарів і дозволило наблизити процес навчання до потреб практичної роботи.