16 жовтня щорічно відзначається Всесвітній день продовольства

Цей день складно назвати святом, оскільки він нагадує всім людям про те, що існує глобальна продовольча проблема, яку потрібно терміново вирішити, щоб уникнути голоду в багатьох країнах світу. Навіть сьогодні в країнах «третього світу» діти не можуть харчуватися здоровою їжею. Це може негативно позначитися на розвитку всього людства.

Голод може стати найголовнішою проблемою, з якою зіткнеться людство вже найближчим часом через нераціональне використання всіх дарів землі. Щоб звернути увагу людей на ситуацію, що склалася, ООН створила Організацію продовольства і сільського господарства. У день її заснування з 1945 року і відзначають це свято.

У цей день проводяться різні благодійні акції, які мають велике значення для полегшення тяжкого положення країн третього світу. Активні члени суспільства в цей день беруть участь в різних конгресах і конференціях.

Свято має також велике просвітницьке значення і допомагає громадянам дізнатися про тяжке становище з продовольством в деяких країнах.

З цією метою 25.10.18 р. на кафедрі гігієни та екології асистентом Т.Л. Колодніцькою був організований круглий стіл «Особливості харчування в умовах тропіків». У проведенні круглого столу взяли участь студенти 61 групи ІІІ курсу (спеціальність «Медицина»). Студенти представили цікаві презентації, торкнулися питань традиційних схем харчування, впливу різних релігій, поширення вегетаріанства в тропічних країнах та запропонували методи боротьби з проблемами недостатнього та надлишкового харчування. Особливо вражаючою виявилась статистична інформація про забезпеченість продуктами харчування населення країн третього світу. Під час доповідей використовувалась як інформація отримана на сайті ВООЗ так і особисті думки та враження студентів. Під час обговорення учасники круглого столу зазначили, що харчування населення залежить від економічного розвитку країн, тому вирішення проблем у цій сфері повинно вирішуватися не тільки на індивідуальному рівні, а й на рівні уряду та міждержавних угод.