Приєднуйся

БДМУ в FacebookБДМУ на TwitterБДМУ на YouTube Пдписатись на Новини

Дні народження

22 жовтня
Камінський М.К.
Кшановська Г.І.
Окіпняк І.В.

23 жовтня

Меренюк Н.І.
Польовий В.П.

24 жовтня

Аніпко Ю.Ю.
Білоус І.І.
Міщенчук В.В.

25 жовтня
Борейко Л.Д.
Гараніна Т.С.
Дмитренко Р.Р.
Любіна Л.А.

26 жовтня
Андрусяк О.І.
Сліжук Ю.В.
Угренюк Л.В.
Яремчук О.Б.

27 жовтня
Ілащук Т.О.

28 жовтня
Недокіс Т.І.

29 жовтня
Апетроає П.Г.
Верега О.Г.
Назимок Є.В.
Печеряга С.В.
Руснак-Каушанська О.В.
Цеона А.І.

30 жовтня
Лобач Г.Д.
Сокольник С.В.

31 жовтня
Асташин С.Б.
Каліновська І.В.
Шутак Л.Б.

1 листопада
Адажій А.А.
Гідор В.Д.
Макар Б.Г.
Мороз А.В.

2 листопада
Петринич В.В.
Ротар В.І.

3 листопада
Березовський А.В.
Гвоздецька-Полянська С.І.
Медуха Н.В.
Товкач Ю.В.

4 листопада
Ільчишин Т.І.
Гординська Р.П.
Гресько М.Д.

5 листопада
Лупашку Н.В.
Опалка М.В.
Орновицький Д.І.
Рогач Т.І.

6 листопада
Василик М.Г.

7 листопада
Білоус В.І.
Овчаренко О.Г.
Слободян К.В.
Томка І.Є.

Ансамбль «Трембіта» презентував свою творчість у Вижниці

П'ятниця, 12 жовтня 2018 12:11

11 жовтня народний аматорський ансамблі пісні і танцю «Трембіта» в Вижницькому будинку культури представив для глядачів театралізоване дійство з трьох частин на основі традиційних обрядових свят - «Веснянки та Купальські забави», драматична феєрія «Вечорниці у тітки Дарини» та театральна постановка «Шо то є весілля…».

 

Виступ присвячений 55 річниці творчої діяльності ансамблю «Трембіта» та «Дню Захисника України» за підтримки профспілкового комітету БДМУ (Голова профкому - Петро Ковальчук). До слова, 55-річний ювілей народний аматорський ансамбль святкуватиме 1 листопада в палаці «Академічний».

Переглянути перфоманс артистів палацу «Академічний» – учасників народного аматорського ансамблю пісні і танцю «Трембіта» – мали можливість учні та вчителі Банилівської ЗОШ I –III ст. ім. І.Дияконюка, Вижницької ЗОШ I –III ст. ім. Ю. Федьковича, Вижницької спеціалізованої школи-інтернату ім. Н. Яремчука, Берегометського НВК, Вижницької гімназії. А також працівники культури Вижницької ОТГ, для яких пройшов майстер клас з театрального мистецтва.

Голова Вижницької районної державної адміністрації Руслан Сенчук після виступу ансамблю висловив щирі слова захоплення від побаченого дійства. Також Руслан Іванович зазначив, що таку презентацію традиційних обрядів має побачити якомога більше глядачів і не тільки Буковини.

Начальник відділу культури Вижницької районної державної адміністрації Наталія Додяк зазначила, що "Трембіта" надихає творити, берегти та примножувати наші культурні надбання. Побачене дійство, - зазначила пані Наталія, - цілісне та високо-художнє захоплює і вражає, а студентська молодь БДМУ надзвичайно талановита, експресивна та харазматична. Ансамбль отримав запрошення від керівництва Вижниччини виступити з концертами для жителів району.

Традиційні обрядові свята – це дорогоцінне художнє надбання народу,  витвір його поетичної душі, котрі необхідно знати й цінувати. І це одна з головних  мотивацій творців проекту залучати молодь до збереження  народної мудрості сьогодні і передати послідовникам завтра. Тож нехай і надалі ансамбль «Трембіта» творить дива народного мистецтва та пробуджує у глядачів гордість за наш край!

Галерея зображень

Просмотреть встроенную фотогалерею в Интернете по адресу:
http://www.bsmu.edu.ua/uk/news/events/actual_events/6999-ansambl-trembita-prezentuvav-svoyu-tvorchist-u-vizhnitsi#sigProGalleria9c0b4d11a1
Прочитано 111 разів Останнє редагування Понеділок, 15 жовтня 2018 12:10