Профілактична робота серед молоді по формуванню здорового способу життя

Профілактика і боротьба з алкоголізмом, наркоманіями і токсикоманіями вимагають постійної координації зусиль психіатрів, наркологів, лікарів загальної практики, педагогів, працівників поліції та широкого суспільного загалу.

Основні заходи з профілактики на сьогодні використовуються з метою попередження виникнення та поширення цієї патології. Головними вважаються наступні заходи:

• оздоровлення навчання, праці та побуту, правильно організоване дозвілля, ідеологічна підготовка підростаючого покоління;
  • раннє і активне виявлення осіб схильних до девіантної поведінки, антисоціальних груп дітей та підлітків, які стали на шлях зловживання нарко-, токсикоманічних засобів та алкогольних напоїв;
  • встановлення чинників і моніторинг мотивів, що сприяють виникненню та формуванню психічної та фізичної залежності при алкоголізмі, нарко та токсикоманій;
  • попередження уживання алкоголю і наркотиків шляхом встановлення правового, медичного та соціального контролю;
  • забезпечення  належного лікування та реабілітації таких хворих;
  • проведення санітарно-гігієнічної освіти серед школярів, студентів різних рівнів освіти;
  • обов’язкове покарання осіб, котрі сприяють поширенню  алкогольних напоїв від сумнівного виробника, токсикоманічних та наркоманічних  засобів.

Профілактичний напрямок вітчизнянної медицини теоретично і практично  передбачає необхідність забезпечення профілактики за настановами ВООЗ. Первинна профілактика –превентивна. Вторинна – вияв початкових стадій та усунення рецидивів, боротьба з хронізацією хворобливого процесу. Третинна профілактика – відновлення соціального статусу і працездатності хворих.

Матеріал підготувала: доцентка кафедри нервових хвороб, психіатрії та медичної психології ім. С.М. Савенка Світлана Русіна