Завершилася Всеукраїнська студентська олімпіада з медичної біології

Впродовж 26-28 квітня на базі Вищого державного навчального закладу України «Буковинський державний медичний університет» вчетверте відбувся ІІ етап Всеукраїнської студентської олімпіади з медичної біології.

Олімпіада проводилася у 3 тури, які включали: письмове інтегроване завдання; комп’ютерне тестування; співбесіду по мікро- та макропрепаратах.

Метою проведення Олімпіади було виявлення та підтримка обдарованої студентської молоді, стимулювання творчої праці студентів, підвищення якості підготовки фахівців, активізація навчально-пізнавальної діяльності студентів, системного вдосконалення навчального процесу тощо. До цього заходу долучилося 36 учасників, які представляли ВМНЗ і класичні університети України.

На урочистому відкритті Олімпіади з вітальним словом до учасників звернувся проректор з навчально-педагогічної роботи, доцент Ігор Геруш, який ознайомив присутніх з історією, славними традиціями і сьогоденням медичного університету, а також зазначив: «Поза всяким сумнівом, сьогодні, у стінах Буковинського державного медичного університету зустрілися кращі з кращих, про що свідчить високий рівень готовності учасників Олімпіади у першому етапі».

До складу журі Олімпіади ввійшли:

завідувач кафедри медичної біології та генетики Буковинського державного медичного університету, д.мед.н., професор Роман Булик (голова) та к.біол.н., доцент кафедри медичної біології та генетики Надія Черновська; з інших вищих медичних навчальних закладів України – проректор з наукової роботи, завідувач кафедри медичної біології Харківського національного медичного університету,  д.мед.н., професор Валерій М’ясоєдов та завідувач кафедри медичної біології, паразитології та генетики Львівського національного медичного університету імені Данила Галицького д.мед.н., професор Зіновій Воробець; секретар Олімпіади к.мед.н., асистент Мар’яна Кривчанська.

Журі зазначили, що рівень підготовки студентів з медичної біології високий, студенти показали належне володіння практичними навичками, уміння розв’язувати складні генетичні задачі, демонстрували у письмових роботах найсучасніші відомості про наукові дослідження, які проводяться в галузі молекулярної біології та генетики, – такі знання, які продемонстровані студентами, показують належний рівень готовності студента-медика в майбутньому стати конкурентоспроможним.

28 квітня відбулося урочисте закриття Олімпіади, з вітальним словом до учасників Олімпіади звернувся ректор університету, голова оргкомітету, професор Тарас Бойчук, який нагородив переможців Олімпіади:

дипломом І ступеня – Панаско Івана (Харківський національний медичний університет);

дипломом ІІ ступеня – Міхєєву Ольгу (Буковинський державний медичний університет);

дипломами ІІІ ступеня: Бучакчийську Олену (Національний медичний університет імені О.О. Богомольця) та Сандюк Анастасію (Сумський державний університет).

У номінаціях були відзначені наступні студенти:

За високі показники при вирішенні тестових завдань:

Бурлаков Андрій (Українська медична стоматологічна академія);

Зубакова Діана (Донецький національний медичний університет);

Красько Ірина (Національний медичний університет імені О.О. Богомольця);

Куземська Олександра (Львівський національний медичний університет імені Данила Галицького);

Маталега Ірина (Буковинський державний медичний університет);

Рева Роман (Українська медична стоматологічна академія);

Шатайло Марія (Запорізький державний медичний університет);

Штогріна Ольга (Київський медичний університет УАНМ).

За оригінальність вирішення ситуаційних генетичних задач:

Бошкова Яніна (Одеський національний медичний університет);

Євсеєва Еліна (Одеський національний медичний університет);

Євтюшкін Даніїл (Харківський національний медичний університет);

Марчук Надія (Івано-Франківський національний медичний університет);

Ничипорчук Олександра (Івано-Франківський національний медичний університет);

Романюк Ярослав (Львівський національний медичний університет імені Данила Галицького);

Рудейчук Діана (Буковинський державний медичний університет);

Синєпол Анастасія (Харківський національний медичний університет).

За досконале володіння практичними навичками:

Губанов Олександр (Національний медичний університет імені О.О.  Богомольця);

Гуцаленко Ксенія (Вінницький національний медичний університет імені М.І. Пирогова);

Захарченко Сергій (Одеський національний медичний університет);

Клепач Дарія (Київський медичний університет УАНМ);

Коцовська Ольга (Івано-Франківський національний медичний університет);

Кучерук Олег (Вінницький національний медичний університет імені М.І. Пирогова);

Скрипник Максим (Українська медична стоматологічна академія);

Яковець Діана (Київський медичний університет УАНМ).

За високий рівень володіння теоретичним матеріалом:

Грабовець Владислав (Тернопільський державний медичний університет імені І.Я. Горбачевського);

Кравченко Аліна (Донецький національний медичний університет);

Луговик Ірина (Сумський державний університет);

Петріщев Віталій (Запорізький державний медичний університет);

Процків Юлія (Тернопільський державний медичний університет імені І.Я. Горбачевського);

Скурський Тарас (Тернопільський державний медичний університет  імені І.Я. Горбачевського);

Чуча Олег (Запорізький державний медичний університет);

Швачко Дмитро (Сумський державний університет).

По завершенню Голова журі ІІ етапу всеукраїнської Олімпіади професор Роман Булик побажав студентам вагомих показників у навчанні, наукових звершень, успіхів у втіленні запланованого, нових перемог у житті.