Василик М.Г.

Швець В.І.
Шинкура В.М.
Яковичук Н.Д.

В БДМУ обговорили стан реформування первинної ланки

Понеділок, 25 червня 2018 14:15

19 червня в приміщенні Палацу «Академічний» кафедрою сімейної медицини ВДНЗ України «Буковинський державний медичний університет» сумісно з Департаментом охорони здоров’я Чернівецької ОДА проведено регіональну науково-практичну конференцію «Стан реформування первинної ланки в Чернівецькій області. Рання діагностика раку легень. Порушення менструальної функції у жінок» в рамках спільного засідання ГО «Чернівецька обласна асоціація сімейних лікарів» та переривчастих курсів сімейних лікарів.

Розпочалася конференція з інформації щодо стану реформування первинної ланки в Чернівецькій області, яку навела Альона Чайковська, головний спеціаліст відділу профілактичної медицини, розвитку та контролю якості медичної допомоги населенню управління організації та розвитку лікувально-профілактичної допомоги населенню Департаменту охорони здоров’я Чернівецької обласної державної адміністрації.

Затребуваною серед лікарів виявилась інформація Оксани Петринич, доцента кафедри сімейної медицини БДМУ, к.мед.н., доцента щодо використання лікарями первинної ланки нових інструментів у роботі з Міжнародною класифікацією первинної медичної допомоги (ICPC-2-E), зокрема, додатку для смартфонів та навчального он-лайн-тренажеру.

Про дії сімейного лікаря при порушенні менструальної функції у жінок розповіла Лівія Никифор, к.мед.н., доцент кафедри сімейної медицини БДМУ.
У доповіді Василя Яцківа, обласного торакального хірурга, завідувача відділення торакальної хірургії КМУ «Обласна клінічна лікарня» м. Чернівці, к.мед.н., доцента, доцента кафедри хірургії №1 БДМУ висвітлено питання ранньої діагностики та скринінгу раку легень.

Про раціональні принципи терапії піодермій у дітей в практиці сімейного лікаря йшлося у доповіді Тамари Березної, доцента кафедри дитячих хвороб Навчально-наукового інституту післядипломної освіти ДВНЗ «Івано-Франківський Національний медичний університет», к.мед.н., доцента.
Цікавим для сімейних лікарів було наведення клінічного випадку гострого ішемічного інсульту в дитячому віці Петром Драгомирецьким, головним лікарем Сторожинецького Центру ПМСД, членом правління ГО «Чернівецька обласна асоціація сімейних лікарів».

Сучасна діагностика та лікування антибіотико-асоційованої діареї були висвітлені Мариною Патратій, доцентом кафедри внутрішньої медицини з курсом інфекційних хвороб БДМУ, к.мед.н., доцентом.

Професор кафедри сімейної медицини БДМУ, д.мед.н., професор Семен Білецький звернув увагу сімейних лікарів на перегляд останніх діючих рекомендацій Європейського товариства артеріальної гіпертензії (ESH) щодо артеріальної гіпертензії.