Майбутнім фахівцям з лабораторної діагностики провели професіографічну екскурсію

29 вересня студенти 4 курсу спеціальності «Лабораторна діагностика» медичного факультету № 4 разом із куратором Кшановською Г.І. відвідали екскурсію в лабораторії «Сінево».

Майбутні фахівці з лабораторної діагностики ознайомилися зі всіма етапами робочого лабораторного процесу, з найсучаснішими аналізаторами, як виконуються дослідження, мали можливість особисто поставити запитання лаборантам і лікарям.

Професіографічна екскурсія дала можливість студентам побачити внутрішній зміст професії, оснащення лабораторії сучасним обладнанням кращих світових виробників, що були представлені відділами загальноклінічних досліджень, біохімії, імунохімії, мікробіологічних та ПЛР-досліджень, а також допоміжними підрозділами.

Студенти прослухали багато цікавої та важливої інформації стосовно збору первинної клінічної документації, про міфи стосовно лабораторних досліджень, проведення низки лабораторно-діагностичних досліджень, особливості роботи лабораторної служби, історії з власного медичного досвіду та як реалізується основний принцип роботи лабораторії – якість на кожному етапі лабораторного дослідження.

Всі спеціалісти, з якими спілкувалися студенти, відзначили, що в медицині випадкових людей немає. Цю професію обирають за покликом серця, бо вона вимагає співчуття до інших, бажання полегшити страждання хворого і жертовності. Надійність лабораторного аналізу в лікарській практиці грає ключову роль. Тільки спираючись на істинність результатів, доцільно будувати медичну тактику ведення хворого.

Підготувала асистент кафедри догляду за хворими та ВМО Кшановська Г.А.