Відбулося чергове засідання Асоціації сімейних лікарів області

22 березня в приміщенні Палацу «Академічний» кафедрою сімейної медицини ВДНЗ України «Буковинський державний медичний університет» (БДМУ) сумісно з Департаментом охорони здоров’я Чернівецької ОДА проведено науково-практичну конференцію громадської організації «Чернівецька обласна Асоціація сімейних лікарів» «Інтегроване ведення хвороб дитячого віку: увага на ознаки небезпеки та оцінку стану тяжкості дитини. Депресія та деменція у практиці сімейного лікаря».

Розпочалася науково-практична конференція доповіддю доцента кафедри сімейної медицини БДМУ, к.мед.н., доцента Мельничук Лариси Василівни «Інтегроване ведення хвороб дитячого віку» (Наказ МОЗ України № 438 від 12.05.2016 р. «Про затвердження та впровадження медико-технологічних документів зі стандартизації ІВХДВ: увага на ознаки небезпеки та оцінку стану тяжкості дитини»).

Про суть та необхідність комунікації медичної реформи розповіла секретар Правління Асоціації, доцент кафедри сімейної медицини БДМУ, к.мед.н., доцент Петринич Оксана Анатоліївна у доповіді «Медична реформа: to be or not to be?» Як показала дискусія після доповіді, попит на дану інформацію зараз є дуже затребуваним.

Проблемі рекурентних депресивних розладів була присвячена доповідь к.мед.н., доцента кафедри нервових хвороб, психіатрії та медичної психології ім. С.М. Савенка БДМУ, доцента Русіної Світлани Миколаївни.

У доповіді к.мед.н., обласного позаштатного фахівця Департаменту охорони здоров’я Вінницької ОДА зі спеціальностей «Психотерапія» та «Медична психологія», завідувача денного стаціонару Вінницької обласної психоневрологічної лікарні ім. О.І. Ющенка Коваленко Ірини Василівни було висвітлено питання ведення пацієнта з депресією лікарем загальної практики- сімейним лікарем згідно з Уніфікованим клінічним протоколом та адаптованою клінічною настановою, заснованою на доказах (Наказ МОЗ України від 25.12.2014 № 1003 «Про затвердження та впровадження медико-технологічних документів зі стандартизації медичної допомоги при депресії»).

Завдячуючи цікавій доповіді к.мед.н., завідувача Центру невідкладної неврології ОКУ «Лікарня швидкої медичної допомоги», головного позаштатного невролога Департаменту охорони здоров’я Чернівецької ОДА Вакарчук Анни Василівни присутні сімейні лікарі отримали вичерпну інформацію щодо деменції з позиції лікаря загальної практики-сімейного лікаря.