Кафедра фтизіатрії та пульмонології провела «Круглий стіл»

Кафедра фтизіатрії та пульмонології провела «Круглий стіл» з  іноземними студентами 4-5 курсів на тему «Актуальні питання пульмонології», присвячений 70-ти річчю Буковинського державного медичного університету.

Головували завідувач кафедри , професор Лілія Тодоріко, доцент Валерій Шаповалов, асистент Інга Єременчук.

За свою більш як вікову історію саркоїдоз пройшов складний шлях від дерматологічного захворювання, атипової форми туберкульозу та пухлин до системного гранульоматозу. Захворювання частіше реєструється у віці 20-50 років із піком у 30-39 років, 2/3 пацієнтів – жінки. Серед близьких родичів ризик захворювання помітно вищий, ніж у популяції в цілому. Саркоїдоз рідше зустрічається в дитячому віці та у літніх людей. Найчастіше саркоїдоз виявляють фтизіатри, пульмонологи, онкологи, ревматологи, дерматологи.

У вступному слові професор Лілія Тодоріко розповіла про актуальність проблеми саркоїдозу на сучасному етапі, новітні методи діагностики та лікування. Студентами підготовлений матеріал на тему «Сучасні уявлення про саркоїдоз». Презентував та доповів студент 5-го курсу 43 групи Володара Рахулкумар, керівник Валерій Шаповалов.

Після доповіді активно велася дискусія, студенти відповідали на різноманітні запитання та проводили розбір рентгенограм по даній тематиці. Колектив кафедри фтизіатрії та пульмонології висловлює вдячність студентам за активну участь у проведеному заході. До 70-ти річчя Буковинського державного медичного університету колектив кафедри підготував банер «Історія кафедри фтизіатрії та пульмонології».