Приєднуйся

БДМУ в FacebookБДМУ на TwitterБДМУ на YouTube Пдписатись на Новини

Дні народження

9 січня
Жаров С.Ф.

10 січня    
Гасюк Л.С.
Міцкевич-Гризюк А.С.
Фрунза М.О.

11 січня    
Візниця Н.М.
Митринюк Т.І.

12 січня    
Грижюк В.І.
Котик Т.І.
Морар І.К.
Тучапський С.В.
Ферфецька К.В.

13 січня    
Черновська Н.В.

14 січня    
Війчук В.Є.
Киселиця В.М.
Ринжук В.Є.
Ткачук С.С.

15 січня    
Гловацька А.І.

16 січня    
Ілащук Є.В.
Куріцина С.А.
Равлюк Л.А.

17 січня    
Андрієць В.Л.
Олійник О.Д.
Паліброда Н.М.
Шпіньова О.М.

18 січня    
Ковальчук А.В.
Паліс О.О.

19 січня    
Боднар Г.Б.
Колоскова О.К.
Сапунков О.Д.
Швець О.М.
Шмигельська С.Т.

20 січня    
Агафонова Л.В.
Половик Г.Л.
Рудницький Р.І.
Сушинська Л.В.

21 січня    
Бліндер О.О.
Григорець Д.К.
Кодіца Ж.А.
Козарійчук Н.Я.
Ніцу А.І.
Петринич Г.Й.
Ткач А.В.

22 січня    
Дячук В.В.
Зелінська Н.В.
Стратійчук С.Д.
Чайковська Н.М.

23 січня    
Бачук-Понич Н.В.
Гузік О.В.
Кривецький І.В.
Кучук О.П.
Постнікова Л.В.
Ринжук Л.В.

24 січня    
Гараздюк О.І.
Калічко О.В.
Сторожук М.В.

18 травня відзначають Міжнародний день музеїв

Середа, 16 травня 2018 10:24
18 травня відзначають Міжнародний день музеїв

Музеї – хранителі історії людства, його цінностей і культурної спадщини. Все, чим жило суспільство в певний період часу, що створювало й руйнувало, дбайливо збережено у вигляді музейних експонатів.

Світ існує вже десятки століть, серед яких людина бачить тільки єдину, відведену їй мить довжиною в життя. Але музеї здатні розповісти їй про побут предків, про те, що турбувало їхні уми і серця. Це особливе місце, де можна побачити масштаби світобудови і відчути себе частинкою нескінченної історії планети. Даним установам присвячене міжнародне свято, яке ми відзначаємо щороку 18 травня. Це свято не лише музейних працівників, але й всіх тих, хто з нетерпінням чекає чергової екскурсії в краєзнавчий музей свого міста чи зустрічі з раритетними експонатами всесвітньо відомих музеїв.

Міжнародний день музеїв (International Museum Day) з’явився в календарі у 1977 році, коли на черговому засіданні Міжнародної ради музеїв (International Council of Museums, ICOM) було прийнято пропозицію про заснування цього культурно-просвітницького свята. З 1978 року Міжнародний день музеїв став відзначатися більш ніж в 150 країнах світу.

Музей БДМУ має 5 залів, де відвідувачі можуть ознайомитися з постійно діючою експозицією, яка висвітлює: історію заснування і діяльності медичного університету в київський період (1931-1941), роботу в період евакуації в м. Челябінськ (1941-1944), діяльність навчального закладу на Буковині як Чернівецького медінституту (1944-1997), Буковинської державної медичної академії (1997–2005), а від 2 березня 2005 року – Буковинського державного медичного університету (БДМУ).

Основний фонд музейної колекції складають понад 1100 оригінальних пам’яток з історії Буковинського державного медичного університету та його видатних науковців і випускників, історії медицини та фармації Буковини і України, історії та культури Буковинського краю. Науково-допоміжний фонд включає понад 1500 одиниць скульптурних, речових, письмових, кіно, відео, фото і натуральних предметів, приладів, апаратів, муляжів, репродукцій, вишиванок тощо.

З метою збереження і популяризації культурних надбань Буковинського краю у 1968 році у БДМУ був заснований Історико-медичний музей, який функціонував на громадських засадах під керівництвом доцента кафедри організації охорони здоров’я Б.Я. Дробніса до 1982 року. У 1987 році Музей поновив свою роботу вже як штатний підрозділ Чернівецького медичного інституту під керівництвом доцента кафедри анатомії людини Г.Г. Фішера. В 1993 році на посаду директора Музею призначено асистента кафедри соціальної медицини та охорони здоров’я В.І. Білоуса.

У музеї оформляються і демонструються відвідувачам тематичні та ювілейні виставки, присвячені видатним подіям і славетним науковцям університету. Куратори академічних груп використовують музейну експозицію для культурно-виховної та просвітницької роботи зі студентами. Під час підготовки до 70-річчя БДМУ співробітники Музею започаткували роботу з реконструкції музейних експозицій. Суттєвого оновлення зазнали стенди, присвячені раннім періодам роботи навчального закладу та його облаштуванню у післявоєнні роки. Робота з реконструкції музею триває.

За 2017 рік Музей відвідало близько 3358 осіб, для яких було проведено 90 оглядових і тематичних екскурсій. За цей час оформлено і показано студентам та співробітникам БДМУ 3 тематичні та 17 ювілейних виставок, присвячених знаменним датам та науковцям університету; оформлено і продемонстровано 2 тематичні виставки з демонстрацією художньої творчості (до Дня матері та Міжнародного дня студентів) студентів і співробітників університету.

Сьогодні Музей є одним з головних структурних підрозділів університету з проведення виховної роботи серед студентської молоді, формування патріотизму, громадянської, державницької свідомості та здійснення профорієнтаційної роботи. Екскурсії до музею є невід’ємною складовою університетських святкових заходів: Дня знань, посвяти в студенти першокурсників, Дня відкритих дверей; річниць, національних та пам’ятних дат країни та вишу, днів зустрічей випускників тощо.

З радістю запрошуємо всіх шанувальників історії БДМУ та медицини краю долучатися до справи з відновлення, збереження та поширення інформації про наш славний університет!


Матеріал підготувала: науковий співробітник Історико-медичного музею Аліса Жуковська

Прочитано 419 разів