Данилишин Т.М.

Габор С.Т.
Павлюк М.С.
Яворенко К.Ю.

В БДМУ обговорили сучасні технології в хірургії пухлин шлунково-кишкового тракту

Вівторок, 16 травня 2017 13:31

12 травня відбулася науково-практична конференція “Сучасні технології в хірургії пухлин шлунково-кишкового тракту”, організована кафедрою онкології та радіології ВДНЗ України “Буковинський державний медичний університет” та Національним інститутом раку.

До участі у конференції були запрошені кафедри онкології вищих навчальних закладів України, лікарі-онкохірурги та хірурги департаментів охорони здоров’я України.

В конференції взяли участь 92 учасники, серед яких переважно були лікарі-онкохірурги, хірурги Чернівецької області, лікарі-онкологи, викладачі Буковинського державного медичного університету, лікарі-інтерни спеціальностей хірургічного профілю. Також, були присутні гості з Національного інституту раку та Обласного онкологічного диспансеру м. Миколаєва.

Модераторами конференції були Директор національного інституту раку, Заслужений лікар України, д.мед.н., професор Колесник Олена, Директор департаменту охорони здорові Чернівецької обласної державної адміністрації, д.мед.н., професор Андієць Оксана, Головний позаштатний онколог департаменту охорони здорові Чернівецької обласної державної адміністрації, проректор з наукової роботи та міжнародних зв’язків ВДНЗ України “БДМУ”, д.мед.н., професор Іващук Олександр, Головний позаштатний хірург департаменту охорони здорові Чернівецької обласної державної адміністрації, к.мед.н., доцент Бочаров Андрій, Т.в.о. головного лікаря Чернівецького обласного клінічного онкологічного диспансеру, к.мед.н., доцент Тащук Ілля, завідувач кафедри онкології та радіології ВДНЗ України “БДМУ” д.мед.н. Бодяка Володимир.

Під час пленарного засідання було виголошено 5 основних доповідей:

“Сучасні стандарти лімфодисекції при злоякісних пухлинах шлунково-кишкового тракту” (професор О.О. Колесник);

“Нові підходи у лікуванні хірургічних ускладнень пухлин шлунково-кишкового тракту” (професор О.І. Іващук);

“Сучасні стандарти лікування пухлин підшлункової залози” (к.мед.н. А.В. Лукашенко);

“Сучасні підходи в лікуванні раку товстої кишки із синхронними метастазами в печінку” (к.мед.н. А.А. Бурлака);

“Вибір обсягу хірургічних втручань при пухлинах шлунку” (к.мед.н. А.В. Лукашенко).

Враховуючи надзвичайно цікаві та змістовні доповіді було обговорено багато питань, особливо тих, які стосуються досвіду роботи фахівців Національного інституту раку. Це переважно питання техніки оперативних втручань, тактики лікування онкологічних захворювань шлунково-кишкового тракту, ведення післяопераційного періоду тощо.

Підводячи підсумки конференції заключне слово висловили професор О.О. Колесник, професор О.І. Іващук, к.мед.н., доцент А.В. Бочаров, к.мед.н., доцент І.В. Тащук, які відзначили актуальність проведеної конференції та прийшли до висновку щодо частішого проведення таких заходів, оскільки це дає змогу практичним лікарям більш глибше ознайомитися із сучасними напрямками роботи провідних лікувальних закладів України, перейняти їх досвід.