Приєднуйся

БДМУ в FacebookБДМУ на TwitterБДМУ на YouTube Пдписатись на Новини

Дні народження

9 жовтня
Гарвасюк О.В.
Куліш Н.М.
Маліщук Г.Д.
Шинкура О.Я.

10 жовтня
Іванчук П.Р.
Гордієнко В.В.
Кривецька І.І.

11 жовтня
Діклевич М.І.
Загороднюк М.І.
Панімарчук О.І.

12 жовтня

Кавчук О.М.
Слобожанінова Н.В.
Флюндра І.Г.

13 жовтня

Дійчук І.В.
Рак О.М.
Сахацька І.М.

14 жовтня

Голик В.М.
Ончуленко Д.В.
Перепелиця О.О.
Унгурян В.П.
Щербак Т.І.

15 жовтня

Доголіч О.І.
Дудка Т.В.
Косар Л.Ю.
Остапчук В.Г.
Шендерюк О.П.

16 жовтня

Чернецький Г.І.

17 жовтня

Вилка Л.Я.

18 жовтня

Косілова С.Є.

19 жовтня

Боледзюк Р.Б.
Піддубна А.А.

20 жовтня

Андрійчук Н.Й.
Бойчук О.М.
Проданчук А.І.
Сажин С.І.
Сходницький І.В.
Угринчук О.І.
Фундюр Н.М.

21 жовтня

Бєліков О.Б.
Вільчак О.М.
Кочерга Л.І.
Пислар Д.С.

22 жовтня

Камінський М.К.
Кшановська Г.І.
Окіпняк І.В.

23 жовтня

Меренюк Н.І.
Польовий В.П.

24 жовтня

Аніпко Ю.Ю.
Білоус І.І.
Міщенчук В.В.

100 років від дня прийняття ІV Універсалу Української Центральної Ради

Четвер, 10 травня 2018 16:12

На кафедрі медичної та фармацевтичної хімії відзначили 100 років від дня прийняття ІV Універсалу Української Центральної Ради (1918)

 

Особливого значення набуває ознайомлення з історією героїчної боротьби українського народу за державну незалежність протягом свого історичного шляху, зокрема у ХХ. Тому з нагоди 100 річчя подій Української революції (1917-1921 років) куратор Панімарчук О.І. разом з Микулинським І.М. автором унікальної книги «Під проводом Української Центральної Ради», яка є частиною колекції найбільш значущої європейської універсальної Баварської державної бібліотеки в Мюнхені, провели патріотичний захід зі студентами фармацевтичного факультету І курсу 3 групи.

Іван Миколайович розповів студентам про національно-визвольний рух в час розв’язання і ведення протиборчими державами Першої світової війни та в добу революційних потрясінь, відповів на питання студентів та подарував чотири примірники у фонд бібліотеки БДМУ.

Іван Миколайович Микулинський провів ґрунтовні дослідження давно відомих фактів революційної доби, на основі яких зробив нові висновки, частково відмінні від пануючих в даний час у суспільстві.

Революційні потрясіння 1917 року призвели до падіння царської влади у Росії і розповсюдження широкими просторами багатонаціональної імперії революційної «Великої хвилі», на гребені якої українськими революційно-демократичними силами була заснована об’єднавчого характеру організація – Українська Центральна Рада. Автор проаналізував діяльність різноманітних політичних сил, розкрив спільні ідеологічні основи на яких у різні етапи революційного процесу базувалася їх взаємодія, вказав на їх протиріччя, що стали причиною взаємопоборювання.

Іван Микулинський зосередив увагу на державотворчому процесі в Україні, пояснив об’єктивні і суб’єктивні труднощі становлення державності.

Метою заходу було виховання громадянина-патріота України, утвердження любові до Батьківщини, духовності, моральності, шанобливого ставлення до національних надбань Українського народу, наслідування найкращих прикладів мужності та звитяги борців за свободу та незалежність України.

Прочитано 248 разів