14 серпня

Чепишко М.І.

100 років від дня прийняття ІV Універсалу Української Центральної Ради

Четвер, 10 травня 2018 16:12

На кафедрі медичної та фармацевтичної хімії відзначили 100 років від дня прийняття ІV Універсалу Української Центральної Ради (1918)

Особливого значення набуває ознайомлення з історією героїчної боротьби українського народу за державну незалежність протягом свого історичного шляху, зокрема у ХХ. Тому з нагоди 100 річчя подій Української революції (1917-1921 років) куратор Панімарчук О.І. разом з Микулинським І.М. автором унікальної книги «Під проводом Української Центральної Ради», яка є частиною колекції найбільш значущої європейської універсальної Баварської державної бібліотеки в Мюнхені, провели патріотичний захід зі студентами фармацевтичного факультету І курсу 3 групи.

Іван Миколайович розповів студентам про національно-визвольний рух в час розв’язання і ведення протиборчими державами Першої світової війни та в добу революційних потрясінь, відповів на питання студентів та подарував чотири примірники у фонд бібліотеки БДМУ.

Іван Миколайович Микулинський провів ґрунтовні дослідження давно відомих фактів революційної доби, на основі яких зробив нові висновки, частково відмінні від пануючих в даний час у суспільстві.

Революційні потрясіння 1917 року призвели до падіння царської влади у Росії і розповсюдження широкими просторами багатонаціональної імперії революційної «Великої хвилі», на гребені якої українськими революційно-демократичними силами була заснована об’єднавчого характеру організація – Українська Центральна Рада. Автор проаналізував діяльність різноманітних політичних сил, розкрив спільні ідеологічні основи на яких у різні етапи революційного процесу базувалася їх взаємодія, вказав на їх протиріччя, що стали причиною взаємопоборювання.

Іван Микулинський зосередив увагу на державотворчому процесі в Україні, пояснив об’єктивні і суб’єктивні труднощі становлення державності.

Метою заходу було виховання громадянина-патріота України, утвердження любові до Батьківщини, духовності, моральності, шанобливого ставлення до національних надбань Українського народу, наслідування найкращих прикладів мужності та звитяги борців за свободу та незалежність України.