Що потрібно знати про нежить.

Нежить настільки поширений у світі, що часом на нього навіть не звертають уваги. Багато пацієнтів відносять його до категорії хвороб «сам мине». А якщо все-таки «сам не проходить», розвиваються небезпечні ускладнення. Їх можна уникнути, якщо вчасно звернутися до лікаря та скористатися якісним лікуванням. Риніт або нежить, як заведено називати, це запалення слизової оболонки носа.

Нежить має основні ознаки:

• Виділення з носа: водянисті, слизові, гнійні, кров’янисті, жовто-зелені та багато інших.
  • Набряк слизової оболонки. Ускладнює надходження повітря. Через цей нежить вам важко дихати, а кровообіг у носі порушується.

Слизова оболонка носа — своєрідні  ворота. Коли ви вдихаєте повітря, мільйони дрібних частинок (пилу, бактерій, вірусів) потрапляють на слизову. Слизова оболонка, може, пропустити пил, бактерії, віруси. Якщо ослаблений імунітет і створені всі умови, які  посилюють розвиток хвороби (перепади температури, підвищена вологість, наявність хронічних захворювань, переохолодження, коли сиро, холодно та дощить), тоді розвивається нежить.

Чим небезпечний нежить.

Якщо людина зневажливо ставиться до нежитю, залишає його поза увагою, він може тривати дуже довго і переходити  у хронічну форму, що говорить про розвиток ускладнення.  Найбільш небезпечними наслідками виступають пневмонія та бактеріальний менінгіт.

Якщо у вас з’явилися тривожні симптоми, а саме:

• риніт супроводжується високою температурою — 38,5°C і більше;
  • з’явився неприємний запах із носа;
  • спостерігається нежить із кров’ю;
  • знизився слух, закладені вуха;
  • виділення є лише в одному носовому ходу;
  • біль в області чола та перенісся;
  • риніт супроводжується кашлем, слабкістю, кровохарканням і триває понад тиждень, негайно звертайтеся до лікаря.

А взагалі, частий і затяжний нежить говорять про те, що Ваш імунітет дуже слабкий, і потребує підтримки та зміцнення. А для того, щоб зміцнити імунітет, потрібно в першу чергу стежити за собою, за своїм режимом, раціоном, навколишнім середовищем, не забувати про фізичні навантаження і виключати стресові ситуації.

До речі !!! Тривала закладеність носа може бути причиною головного болю, втоми, загального нездужання.

Лікуйте нежить! Будьте здоровими!

Наталія ЛІСНЯНСЬКА – к.мед.н., доцент кафедри патологічної фізіології БДМУ,

лікар-методист ДУ «ЧЕРНІВЕЦЬКИЙ ОЦКПХ МОЗ УКРАЇНИ»

Марія ПЕРЕПЕЛЮК – к.мед.н., ст.викл. кафедри патологічної фізіології БДМУ