До Всеукраїнського дня бібліотек

Одна виділена кімната й 400 книг, знайдених у зруйнованих війною будинках міста Чернівці, — саме так розпочинала свою роботу бібліотека БДМУ у 1944 році.

2018 рік… Бібліотека ? інформаційний центр університету з книжковим фондом понад 400 тисяч примірників, комп’ютеризованими бібліотечними процесами й сучасними технологіями обслуговування.

Щороку у бібліотеку закуповується сучасна навчальна україномовна й англомовна література з різних навчальних дисциплін. Надходять навчальні й наукові книжкові видання авторитетних світових видавництв. Передплачується сучасна періодика (у т.ч. іноземна) з різних галузей медицини, суміжних наук, освітнього спрямування.

У бібліотеці діють дві автоматизовані бібліотечні інформаційні системи: «ІРБІС 64» (новий електронний каталог) та «Liber Media» (ретро-каталог).

На бібліотечному веб-сайті розміщується інформація, корисна для навчання, наукової діяльності, професійного й особистісного розвитку читачів. Представлений дистанційний ресурс ? WEB ІРБІС з відкритим доступом до нового електронного каталогу й широкими функціональними можливостями. Електронний каталог складається з 7 баз даних: «Книги», «Періодичні видання», «Дисертації та автореферати», «Фонд рідкісних видань», «Електронна навчальна література», «Публікації засновників кафедр БДМУ», «Нововведення у сфері охорони здоров’я».

Діють електронні сервіси для користувачів: «Електронна академія читача»,  «Віртуальна довідка», «Визначення індексу УДК і авторського знака для документів»,  «Перевірка документів на наявність плагіату», «Переклад анотацій до статей англійською мовою», «Електронний міжбібліотечний абонемент».

У бібліотеці запроваджена електронна книговидача, впроваджується електронне замовлення книг через інтернет.

Створена і наповнюється база повнотекстових електронних варіантів навчальної літератури, виданої співробітниками університету.

Користувачі мають змогу працювати в затишних читальних залах й отримувати літературу на різні терміни в абонементах.

Читачів завжди раді бачити в електронному студентському читальному залі №1 й студентському читальному залі №2; читальному залі періодичних видань, рукописів та каталогів; читальному залі наукової літератури з відкритим доступом; читальному залі для професорсько-викладацького складу; електронних читальних залах з локальною інформаційною бібліотечною мережею №2 та №3; студентських читальних залах в гуртожитках №3 і №5.

Корисну й цікаву літературу для навчання, наукової діяльності й дозвілля запропонують в центральному абонементі, абонементі іноземної літератури й абонементах галузевого відділу медичної літератури.

Бібліотекою проводиться активна робота у сфері представництва наукових досягнень вишу в міжнародному науково-інформаційному просторі: адміністрування цифрового репозиторію «Інтелектуальні фонди БДМУ», ведення профілів університету у міжнародних наукометричних базах даних, завантаження статей університетських журналів на платформу «Наукова періодика України», розміщення матеріалів конференцій на сайті проекту Української науково-освітньої телекомунікаційної мережі «УРАН».

Бібліотека є членом Корпорації медичних бібліотек України з аналітичного розпису медичних журналів.

Співробітниками бібліотеки проводяться різні інформаційно-освітні й культурно-просвітницькі заходи: семінари, диспути, інформаційні години, Дні інформації, Дні спеціаліста, презентації книг, години поезії, мистецькі години тощо.   Здійснюється бібліотекою й історико-дослідницька робота. У даний час  реалізується інноваційний бібліотечний проект з університетознавства «Буковинський державний медичний університет: історична бібліоретроспектива у е-форматі».

Бібліотека працює, бібліотека змінюється… Незмінним залишається одне — вона розвивається та вдосконалюється заради своїх читачів.